fbpx
Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65

Sorularınız İçin!

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Son yıllarda bel çevresi yağlanması çocuklarda dahi sıkça rastlanılan bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yağlanma tipi kronik hastalık ( şeker hastalığı, kalp hastalığı, karaciğer yağlanması gibi) risklerini de beraberinde getiren, hangi yaşta olursa olsun mutlaka önlenmesi gereken bir konudur.

Bazen belirgin biçimde kilo fazlası olmasa dahi, belli bölgelerde birikmiş yağlanmalar kişileri rahatsız etmektedir. Bölgesel yağlanma sorunu olup obez olmayan bireylerin sadece diyet yaparak istenmeyen bölgede birikmiş yağı kaybetmeleri, vücut şekillerini istedikleri görünüme kavuşturmaları çoğu zaman mümkün değildir.

Bölgesel Yağlanmaya Ameliyatsız Çözümler

Genellikle kadınlar daha çok kalça bölgesindeki erkekler ise göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçidir. Erkeklerin ve kadınların farklı bölgelerden yağlanmasının nedeni hormonlardır.

Diyet ve spor yaparak gitmeyen bölgesel yağ birikimleri veya genetik vücut tipinden kaynaklanan lokal yağların giderilmesinde, ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemler kullanmak mümkün olmaktadır. Etkinliği bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmış ağrısız, pratik, temel prensip olarak yağ hücresini yok etmeye yönelik cihazlar uygun koşullarda, doğru beslenme programları ile kombine edildiği zaman yağlanma problemi olanlarda yüz güldürücüdür.

Kimi zaman ultrason dalgası ile kimi zaman soğuk uygulama eşliğinde akustik ses dalgası ile çalışan cihazlar kullanılabiliyor. Ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemlerinin, kişinin problemine ne derece yardımcı olabileceği konusunda, gerçekçi davranılması önemlidir. Bu noktada bizim tavsiyelerimiz genellikle beslenme ve diyet programları ile beraber cihazlardan faydalanmaktır.

Odaklı Ultrason

Hangi bölgesel incelme işleminin uygulanacağı, seans sayısı, diğer eşlik edecek uygulama ve ameliyatları kişiye özel planlıyoruz. Örneğin; odaklı ultrason ile yağ hücresine hasar veren uygulama sarkma ve deformite sorunu olan kişilere uygun bir yöntem değildir. Sorun analizi yaparak gerçekten fayda sağlayacak yöntemi seçiyoruz. Odaklı ultrason yöntemi daha çok karın ve basen bölgesinde etkin bir uygulama. Bir bölge için 15 gün ara toplam 3 seans uygulanabiliyor. Ağrısız konforlu bir uygulama olan fokuslu ultrason ile ilgili tıbbi dergilerde bir çok merkez tarafından yapılmış çalışmalar bulunmaktadır. Yağ hücresine hasar veren bu işlem sonrası uygulanan bölgede etkinin 6 ay ile 1 yıl kadar devam ettiği gösterilmiştir.

Soğuk Lipoliz ve Akustik Dalga

Soğuk lipoliz & akustik dalga birlikteliği ile yağ hücresine hasar verip aynı zamanda sıkılaşıp toparlanmayı sağlayan uygulamalar özellikle iç bacak ve basen sorunu olan kişilerde ve bel çevresi sorunları olan kişilerde yüz güldürücü sonuçlar veriyor.

Vücudun çeşitli bölgelerinde soğuk lipoliz & akustik dalga işlemi uygulaması yapılabilir. Seans sayısı bölgeye göre değişmekle beraber haftada 1 veya 2 defa toplam 6-10-12 seans uygulanabilir. Bu uygulama odaklı ultrason ile kombine de yapılabilmektedir. Doğru şekilde beslenerek enerji açığı oluşması sağlandığı takdirde, hasar görmüş yağ hücrelerinin yakılıp işlem yapılmış bölgenin ( karın, basen, bel çevresi…) incelmesi mümkün olmaktadır. Uygulama hakkında detaylı bilgiye “Soğuk Lipoliz ile Zayıflama” konulu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Lipomatik

Aynı zamanda liposuction tedavi yöntemlerinden olan lipomatik adı verilen uygulamaya göz atabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Hatırlatılması gereken en önemli konu, bu cihazların zayıflama cihazı olmadıkları sadece bölgesel yağlanma sorununu çözmek için kullanılan uygulamalar olduklarıdır. Bu uygulamaların etkinliğinin artması ve sonucun başarısı için mutlaka uygun beslenme programının eşlik etmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Her zaman “sağlıklı beslenme”

Aslında en önemli konu elbetteki yağlanmanın temel nedeni olan sağlıksız ve dengesiz beslenme tarzının değiştirilip bu konunun doğru bir şekilde sonuca kavuşturulması. Çünkü en etkili yöntemlerle yağlarınızdan kurtulmuş olsanız bile beslenme tarzınızı değiştirmediğiniz taktirde bu sorun yeniden tekrarlayacaktır. Öyle görünüyor ki son zamanlarda oldukça popüler olan diyet konusu daha uzun zaman bu popülerliğini korumaya devam edecek. Bu noktada önemli olan yağlanma problemi ile karşılaşmamak için doğru ve sağlıklı besin seçimlerini yapmayı öğrenebilmektir. Cerrahi olan veya olmayan tüm vücut şekillendirme ve bölgesel incelme uygulamalarına dengeli ve yağ yakımına katkı sağlaycak diyet programlarının eşilik etmesi başarıyı oldukça artırmaktadır.

Yağlanma problemi olan hastalarımıza yaklaşım

Biz başvuran kişilerde sorun analizi yaparak başlamayı uygun görüyoruz. Hastanın istek ve taleplerini dinleyip, elimizdeki yöntemler içerisinde istemediği ya da ona uygun olmayan yöntemleri eliyoruz. Ya da sürecin sonuna bırakıyoruz. Örneğin fazla kilolu bir hasta, yağ aldırma ameliyatı için veya karın germe ameliyatı için başvurduğu zaman, ameliyattan önce ideal kiloya yaklaşmasını istiyoruz. Bu sayede ameliyat süreci kolaylaşırken, ortaya çıkan estetik sonuç çok daha başarılı oluyor. Bu esnada; diyet uzmanı kontrolünde sağlıklı bir sürece girmiş oluyorlar, kan değerleri düzeliyor ve daha da önemlisi sağlıklı beslenmeyi öğreniyorlar. Sürece hakim oldukça beslenme eğitimi yasaklar listesi olmaktan çıkıp tercihler listesine dönüyor. Mottomuz hep söylediğimizgibi ‘yasaklı değil hesaplı beslenme’.

Bölgesel incelme uygulamalarının, kişinin problemine ne derece yardımcı olabileceği konusunda gerçekçi davranılmalıdır. Ekip çalışmasının başarıyı artıracağı unutulmamalıdır. Beslenme ve diyet uzmanı , Estetik cerrahi uzmanı ve konusunda uzman spor hocaları bu ekibin vazgeçilmezleridir. Doğru tercihler ve uygulamalar, keyifli sonuçlara sağlıkla kavuşmamızı sağlar.

Özetlersek; her bölgesel incelme ve vücut şekillendirme yönteminin diğer yöntemlere göre daha etkili olduğu ya da olamadığı noktalar mevcut. Bizi bir ekip olarak farklı kılan çalışma ortamımızda bütüncül yaklaşıp yeri ve zamanı geldiğinde tüm imkanları kullanabilme ve birleştirebilme şansımızın olması..Yine de siz siz olun, deforme ve yağlı bölgelerinizle yaşamaya çalışmayıp estetik cerrahınızın fikrini alın ve 2 ayda bir diyet uzmanınız ile bir kahve için 🙂

Ankara’da bölgesel zayıflama uygulaması yaptırmak ya da sadece konu hakkında bilgi almak için 0312 490 01 65 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Fiyat bilgisi almak ya da sorularınızı iletmek için sağ altta bulunan buton yardımıyla tüm iletişim kanallarına ulaşabilirsiniz.

En Güncel Yazılar
Diyetisyen Gülden Demir kliniğinde Yücel Demir ile

Online Diyet

Diyetisyen Gülden Demir
|

Diyetisyene gitmeye ihtiyacınız var fakat günlük hayatın temposundan dolayı vakit ayıramıyor musunuz? Diyete başlamak istiyorsunuz fakat yeterli motivasyona mı sahip değilsiniz? Pandemiden dolayı evinizden zorunda olmadıkça ayrılmak istemiyor musunuz? Yurt dışındasınız fakat alışkın olduğunuz yemeklerle bir diyet listesi hazırlatmak mı istiyorsunuz? Tüm bu isteklere ortak bir cevap var: Online Diyet…

İnsülin Direnci Nedir?

İnsülin Direnci & Diyet

Diyetisyen Gülden Demir
|

İnsülin direnci, diyabet (şeker hastalığı), kalp ve damar hastalıkları, obezite gibi daha ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği için erken dönemde fark edilmesi ve dikkat gösterilmesi gereken bir tür metabolik sendromdur. Hormonlara ilişkin bir rahatsızlık olan insülin direncinin kişide var olup olmadığı endokrinoloji ve dahiliye branşlarında yapılacak incelemeler ile teşhis edilebilmektedir.…

Soğuk Dalga Terapisi Ankara

Ankara'da Soğuk Dalga Terapisi

Diyetisyen Gülden Demir
|

Soğuk dalga terapisi ile bölgesel incelme ve selülit görünümünde iyileşme sağlanabilmektedir. Ankara’da soğuk dalga terapisi randevusu, bilgi ve fiyat talepleriniz için 0312 490 01 65 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Sağ altta yer alan iletişim butonunu kullanarak diğer iletişim kanallarından da bize yazabilirsiniz. Yazının devamında soğuk dalga terapisi hakkında sık sorulan…

Dyt. Gülden Demir'e Sorabilirsiniz

ESTETİK CERRAHİ İLE UYGULANAN DİYET PROGRAMLARI

Günümüzde vücut şekillendirmeye yönelik estetik cerrahi yöntemleri oldukça talep görmektedir. Kişiler zayıflama hayali ile liposuction ( infrasonic tickle liposuction, lazer yardımlı liposuction, lazer lipoliz vs) veya abdominoplasti yaptırmak isteseler de, aslında bu cerrahi yöntemler vücut şekillendirmeye yönelik hastaları mutlu ve motive eden operasyonlardır. Operasyonlar sonrası beslenmeye daha çok dikkat edilmesi gerekli olmakla beraber çoğu zaman ihmal edilen bir konudur.

bölgesel zayıflama, soğuk lipoliz, odaklı ultrason
liposuction - lipomatik ile bölgesel zayıflama advertorial