Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65

Sorularınız İçin!

Diyet Yaparak Bölgesel İncelme Mümkün mü?

Diyet Yaparak Bölgesel İncelme Mümkün mü?

Havaların ısınması, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte buzdolabına asılı diyet programları yeniden uygulanmaya başlandı. Tabi kış boyu görmezden gelinen ‘şu son 5 kilo’ için artık zaman kısa. Bir iki ay içinde fit bir görünüm kazanmak çoğumuzun hedefi. Peki bu hedef için yapılanlar ne kadar gerçekçi? Ne kadar sağlıklı? Ne kadar etkili?

Özellikle son yıllarda bel çevresi yağlanması çocuklarda dahi sıkça rastlanılan bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yağlanma tipi kronik hastalık (şeker hastalığı, kalp hastalığı, karaciğer yağlanması gibi) risklerini de beraberinde getiren, hangi yaşta olursa olsun mutlaka önlenmesi gereken bir konudur.

Peki Yağlanmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Detaylı sağlık kontrollerinden geçtikten sonra, kişiye özel düzenlenmiş sağlıklı bir diyet programına uyulduğu takdirde, iyi sonuçlar elde edilebilir. Sağlıklı ve doğru hazırlanmış diyet programları, kilo verme sürecinde baş roldedir. Ancak bazen belirgin biçimde kilo fazlası olmaksızın, belli bölgelerde birikmiş yağlanmalar kişileri rahatsız etmektedir. Bölgesel yağlanma sorunu olup obez olmayan bireylerin sadece diyet yaparak istenmeyen bölgede birikmiş yağı kaybetmeleri, vücut şekillerini istedikleri görünüme kavuşturmaları çoğu zaman mümkün değildir.

Genellikle kadınlar daha çok kalça bölgesinden erkekler ise göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçidir. Erkeklerin ve kadınların farklı bölgelerden yağlanmasının nedeni hormonlardır.

Soğuk lipoliz ve odaklı ultrason ile bölgesel zayıflama
Soğuk lipoliz ve odaklı ultrason ile bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama için Liposuction ve Soğuk Lipoliz

Diyet ve spor yaparak gitmeyen bölgesel yağ birikimleri veya genetik vücut tipinden kaynaklanan lokal yağların giderilmesinde, cerrahi olarak liposuction uygulamaları ( infrasonic tickle liposuction, lazer yardımlı liposuction vs) , cerrahi olmayan bölgesel incelmeye yönelik cihazların ( ultrason dalgası , akustik ses dalgası kullanılanlar, dondurma-cryo (soğuk lipoliz) yöntemi vs) kullanımı yüz güldürücü sonuçları doğurur. Bu uygulamaların daha etkin ve kalıcı olabilmesi için, kişinin kendisine özel, yaşam tarzına uyan, aldığı uygulamaları ve maruz kaldığı cerrahi yöntemleri destekleyen ve ömür boyu devam ettirebileceği bir beslenme programına ihtiyacı vardır.

Görüldüğü gibi bölgesel yağlanma sorunu ile baş etmek çoklu bir çalışma gerektirmektedir. Beslenme ve diyet uzmanı tarafından hazırlanan kontrollü bir diyet programı, özellikle liposuction gibi cerrahi olarak yağ alma operasyonlarının başarısını büyük ölçüde etkilemektedir.

Liposuction ya da Soğuk Lipoliz Sonrası

Kişilerin ameliyat olmanın verdiği güvenle beslenme programlarını ihmal edip dengesiz veya yanlış beslenme yöntemlerini uygulamaları, her ne kadar vücutlarından yağ aldırsalar da yeniden yağlanma problemi yaşamayacakları anlamına gelmez. Diğer cerrahi dışı, odaklı ultrason dalgasının kullanımı , akustik ses dalgası veya cryolipoliz uygulaması gibi yöntemlerden tek başına mucizevi bir sonuç beklentisine girmek doğru değildir. Bölgesel yağ kaybı için ideal olan, hayat tarzı haline gelebilecek sağlıklı bir diyet programı ve uygun sporu belirleyip, tercihe göre ameliyatlı veya ameliyatsız, vücut şekillendirme yöntemleri ile, istenilen fit görünümü yakalamayı hedeflemektir.

Ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemlerinin, kişinin problemine ne derece yardımcı olabileceği konusunda, gerçekçi davranılmalıdır. Ekip çalışmasının başarıyı artıracağı unutulmamalıdır. Beslenme ve diyet uzmanı , Estetik cerrahi uzmanı ve konusunda uzman spor hocaları bu ekibin vazgeçilmezleridir. Doğru tercihler ve uygulamalar, keyifli sonuçlara sağlıkla kavuşmamızı sağlar.

En Güncel Yazılar
Soğuk Dalga Terapisi Ankara

Ankara'da Soğuk Dalga Terapisi

Diyetisyen Gülden Demir
|

Soğuk dalga terapisi ile bölgesel incelme ve selülit görünümünde iyileşme sağlanabilmektedir. Ankara’da soğuk dalga terapisi randevusu, bilgi ve fiyat talepleriniz için 0312 490 01 65 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Sağ altta yer alan iletişim butonunu kullanarak diğer iletişim kanallarından da bize yazabilirsiniz. Yazının devamında soğuk dalga terapisi hakkında sık sorulan…

Okinawa Diyeti

Okinawa Diyeti

Diyetisyen Gülden Demir
|

Okinawa Diyeti Uzun Yaşamın Sırrı mı? “Okinawa diyeti” son dönemde yükselişe geçen bir beslenme tarzıdır. İngilizce’de “centenerian” olarak  anılan; Türkçe ifadesi ile “yüzyılı deviren”, “100 yıldan daha uzun süre yaşayan” kişilere, Japonya’nın Okinawa bölgesinde oldukça sık rastlanmaktadır. Uzmanlar, uzun ömürlü olması ile bilinen bu nüfusun sağlıklı ve uzun bir yaşam…

Anne Sütünün Önemi ve emzirme döneminde dikkat edilmesi gerekenler

Emziren Anne Diyeti

Diyetisyen Gülden Demir
|

Emziklilik döneminde bazı besin ihtiyaçları gebelik döneminden daha da fazla olabileceği için pek çok anne emziren anne diyeti uygulamaya başlar. Ancak bu diyetler doğrudan annenin kilo vermesine yönelik yani zayıflama odaklı diyetler değildir. Çünkü eğer anne hamileyken sağlıklı beslenmiş ve sağlıklı bir şekilde kilo almışsa emzirme emziklilik sürecinde de düzenli…

Dyt. Gülden Demir'e Sorabilirsiniz

ESTETİK CERRAHİ İLE UYGULANAN DİYET PROGRAMLARI

Günümüzde vücut şekillendirmeye yönelik estetik cerrahi yöntemleri oldukça talep görmektedir. Kişiler zayıflama hayali ile liposuction ( infrasonic tickle liposuction, lazer yardımlı liposuction, lazer lipoliz vs) veya abdominoplasti yaptırmak isteseler de, aslında bu cerrahi yöntemler vücut şekillendirmeye yönelik hastaları mutlu ve motive eden operasyonlardır. Operasyonlar sonrası beslenmeye daha çok dikkat edilmesi gerekli olmakla beraber çoğu zaman ihmal edilen bir konudur.

bölgesel zayıflama, soğuk lipoliz, odaklı ultrason
liposuction - lipomatik ile bölgesel zayıflama advertorial