fbpx
Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65

Sorularınız İçin!

Soğuk Dalga Terapisi Ankara

Ankara’da Soğuk Dalga Terapisi

Soğuk dalga terapisi ile bölgesel incelme ve selülit görünümünde iyileşme sağlanabilmektedir. Ankara’da soğuk dalga terapisi randevusu, bilgi ve fiyat talepleriniz için 0312 490 01 65 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Sağ altta yer alan iletişim butonunu kullanarak diğer iletişim kanallarından da bize yazabilirsiniz. Yazının devamında soğuk dalga terapisi hakkında sık sorulan soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Tıpta kullanımı yaygınlaşmış olan mikrodalga enerjisinin, medikal estetik amaçlı olarak kullanıldığı ilk tedavi yöntemidir. Uygulama, yağ aldırma ve vücut şekillendirme yöntemi olarak bilinen liposuction operasyonunun sağladığı etkileri hiçbir cerrahi girişim olmadan elde etmeyi isteyen hastalar için ameliyatsız alternatif bir seçenektir.

Bölgesel zayıflama için ameliyatsız çözüm arayışında iseniz bölgesel zayıflama, soğuk lipoliz, ve “diyet yaparak bölgesel zayıflama mümkün mü?” yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Faydaları nelerdir?

3 farklı alanda olumlu etki sağlamaktadır:

 • Bölgesel incelme elde edilmesi
 • Selülit görünümünde iyileşme
 • Vücut şekillendirilmesi

Ayrıca, cilt dokusunda sıkılaşma ve parlaklık elde edilmesi uygulamanın sağladığı diğer olumlu etkiler olarak gözlemlenmektedir.

Soğuk dalga terapisi ile obeziteyi gidermek mümkün müdür?

Obezite seviyesinde yağ dokusuna sahip aşırı kilolu hastaların öncelikle doğru bir beslenme programı eşliğinde kilo vererek ideal ağırlıklarına yakın hale getirilmeleri gerekmektedir. Bu cihazlar “zayıflama” cihazı değildir. Bölgesel yağlanma probleminin çözümü için kullanılan cihazlardır. Hasta açısından en sağlıklı sonucu verecek yöntemin belirlenmesinde muayene etkili olacaktır.

Dyt. Gülden Demir'e Sorabilirsiniz

Yağ yakımı beraberinde sıkılaşma ve selülit kaybı sağlar mı?

Yağ hücrelerini mikrodalga teknolojisini kullanarak, ısı yoluyla küçültür. Yağ dokuları ile bağlantılı olumsuz bir cilt görünümü olan selülitlerin azalmasını da bu sayede sağlar. Ayrıca, bölgede oluşturulan yağ hücrelerini küçültücü etki, bölgedeki yağlı ve sarkık görünümün azalması, beraberinde sıkılaşma etkisi vermektedir. Cilt altına sağlanan 50-55 C derece civarında ısı bölgede istenilen vücut şekillendirme etkilerini sunabilmektedir. Cihaza soğuk dalga terapisi denmesinin sebebi, verdiği enerji ısı olmakla beraber, enerjiyi aktaran başlığın soğuk temas yaratarak deriyi soğutması ve sıkılaşmaya katkı sağlamasıdır. Karın bölgesinde, kollarında gevşek, sarkık ve selülitli görünüme sahip olanlarda uygulama ile iyileşme ve sıkılaşma sağlanabilmektedir.

Hangi vücut alanları üzerinde gerçekleştirilebilir?

Yağlanma problemi olan hemen hemen bütün vücut bölgelerinde yağ yakımı sağlanabilmektedir. Orta gövde, bacaklar ve kollar en çok yağ toplanan alanlar olarak, soğuk dalga terapi uygulamalarının temel alanlarını oluşturmaktadır.

Yağ yakımı ve sıkılaşma sağlanabilen bölgeler nerelerdir?

 • Kalça
 • Basen
 • Popo
 • Bel
 • Karın
 • Sırt
 • Kollar
 • Kol içleri
 • Bacaklar
 • Bacak içleri
Soğuk Dalga Terapisi Fiyat
Ankara’da soğuk dalga terapisi fiyatı için şimdi arayın : 0312 490 01 65

Uygulama nasıl yapılır?

Uygulamadan önce genel ya da lokal anestezi gereksinimi yoktur. Uygulama bölgesine ve istenilen etkilere göre iki farklı başlıktan uygun olan seçilir ve cihaza takılarak uygulamaya başlanır. Uygulama sırasında hasta kendisini 10 dakikalık soğuk bir masaja bırakmış gibi hissetmektedir. Acı ve ağrı duyulmayan uygulama sırasında cilt altına gönderilen mikrodalga enerjisi ile hedef alınan yağ hücreleri ısı ile eritilmektedir. Seans sırasında karıncalanma hissi duyulması normaldir, uygulama sonrası kısa süre içerisinde bu gibi etkiler kaybolmaktadır.

Bir seans kaç dakika sürer?

15 x 15 cm boyutunda bir bölge için bir seans yaklaşık 10 dakika sürer. İlgili vücut alanları artıkça boyuta göre seans süresi uzayabilmektedir. Seans süresinin çok kısa olması yağ yakımında avantaj kabul edilebilecek bir özelliktir.

Soğuk dalga terapisi için toplam kaç seans tekrar gerekir?

Birkaç hafta ara ile tekrar gerektiren yöntemlerden farklı olarak soğuk dalga terapisi (Coolwaves) uygulamaları bir seans uygulanmaktadır. Yağ dokusu çok fazla olan hastalarda 3 – 5 seans tekrar istenebilir. Yaşam süresi içerisinde hastanın uygulamayı yeniden tekrarlatması da mümkündür.

Etkiler ne zaman ortaya çıkar?

İlk hafta içerisinde soğuk dalga terapisi (Coolwaves) seanslarının ilk etkileri fark edilir hale gelir.

Birinci ayda bölgesel incelme anlamında gözle görülür değişim elde edilir.

Dyt. Gülden Demir'e Sorabilirsiniz

Soğuk dalga terapisi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Soğuk dalga terapisi sonrası dikkat edilmesi gereken belirli kurallar yoktur. Hastanın yapısal özelliklerine göre gerekli uyarılar hekim tarafından yapılacaktır. Ancak, bölgesel zayıflama uygulamalarına başvuranların genel beslenme düzenlerine ve egzersiz alışkanlıklarına dikkat etmesi, uygulamaların başarısını artıran ve uygulama etkilerinin daha yüksek seviyede elde edilmesine katkı sunan önemli bir husus olmaktadır. Terapi sonrasında hastaya yapısal özelliklerine (boy, kilo, yaş, cinsiyet vb.) göre sağlıklı bir beslenme programının diyet uzmanı tarafından sunulması bu açıdan faydalı olabilecektir.

Yan etkileri nelerdir?

Terapinin herhangi bir kalıcı yan etkisi yoktur. Seansların sonrasında uygulama bölgelerinde hafif bir karıncalanma hissedilmesi normaldir. Bölgede kızarıklık ya da mor görünüm oluşması da yine soğuk sebebiyle ciltte görülen etkilere benzerdir, ancak bu yöntemde sıkça ortaya çıkan bir yan etki değildir.

Tedavinin riskleri nelerdir?

Pek çok hastada başarılı sonuçlar vermiştir, uzman doktor, diyet uzmanı kontrolü altında ve güvenilir cihaz kullanımı ile gerçekleştirildiğinde herhangi bir ciddi risk taşımamaktadır.

Soğuk dalga terapisi acı verir mi?

Acı veren bir uygulama değildir. Cihazdan sağlanan soğuğun başlangıçta yaşattığı üşüme ciltte hissizlik yaratmaktadır. Soğuk dalga terapisi yaptıranlar yorumlarında uygulamayı masaja benzetmektedir.

Ankara’da soğuk dalga terapisi fiyatı

Ankara’da soğuk dalga terapisi yaptırmayı düşünüyorsanız fiyat öğrenmek için mesai saatleri içerisinde 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sağ altta yer alan iletişim butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bize Danışabilirsiniz

İnternet sitemizde paylaştığımız yazılar beslenme programlarına ve vücut şekillendirme uygulamalarına ilişkin genel düzeyde bilgileri içermektedir. Sağlıklı ve doğru bir beslenme programı ve doğru bölgesel incelme uygulaması seçimi kişiye özel olmalıdır. Çocukluk, hastalık, gebelik, aktif spor hayatı gibi farklı süreçlere özel sağlıklı ve düzenli beslenme önerileri almak ya da kilo kaybı sağlamaya ve ideal kiloyu muhafaza etmeye yönelik kişiye özel diyet programlarına başvurmak için bize 0312 490 01 65 numaralı telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

En Güncel Yazılar
Diyetisyen Gülden Demir kliniğinde Yücel Demir ile

Online Diyet

Diyetisyen Gülden Demir
|

Diyetisyene gitmeye ihtiyacınız var fakat günlük hayatın temposundan dolayı vakit ayıramıyor musunuz? Diyete başlamak istiyorsunuz fakat yeterli motivasyona mı sahip değilsiniz? Pandemiden dolayı evinizden zorunda olmadıkça ayrılmak istemiyor musunuz? Yurt dışındasınız fakat alışkın olduğunuz yemeklerle bir diyet listesi hazırlatmak mı istiyorsunuz? Tüm bu isteklere ortak bir cevap var: Online Diyet…

İnsülin Direnci Nedir?

İnsülin Direnci & Diyet

Diyetisyen Gülden Demir
|

İnsülin direnci, diyabet (şeker hastalığı), kalp ve damar hastalıkları, obezite gibi daha ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği için erken dönemde fark edilmesi ve dikkat gösterilmesi gereken bir tür metabolik sendromdur. Hormonlara ilişkin bir rahatsızlık olan insülin direncinin kişide var olup olmadığı endokrinoloji ve dahiliye branşlarında yapılacak incelemeler ile teşhis edilebilmektedir.…

Soğuk Dalga Terapisi Ankara

Ankara'da Soğuk Dalga Terapisi

Diyetisyen Gülden Demir
|

Soğuk dalga terapisi ile bölgesel incelme ve selülit görünümünde iyileşme sağlanabilmektedir. Ankara’da soğuk dalga terapisi randevusu, bilgi ve fiyat talepleriniz için 0312 490 01 65 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Sağ altta yer alan iletişim butonunu kullanarak diğer iletişim kanallarından da bize yazabilirsiniz. Yazının devamında soğuk dalga terapisi hakkında sık sorulan…

Dyt. Gülden Demir'e Sorabilirsiniz

ESTETİK CERRAHİ İLE UYGULANAN DİYET PROGRAMLARI

Günümüzde vücut şekillendirmeye yönelik estetik cerrahi yöntemleri oldukça talep görmektedir. Kişiler zayıflama hayali ile liposuction ( infrasonic tickle liposuction, lazer yardımlı liposuction, lazer lipoliz vs) veya abdominoplasti yaptırmak isteseler de, aslında bu cerrahi yöntemler vücut şekillendirmeye yönelik hastaları mutlu ve motive eden operasyonlardır. Operasyonlar sonrası beslenmeye daha çok dikkat edilmesi gerekli olmakla beraber çoğu zaman ihmal edilen bir konudur.

bölgesel zayıflama, soğuk lipoliz, odaklı ultrason
liposuction - lipomatik ile bölgesel zayıflama advertorial