fbpx
Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65

Sorularınız İçin!

Soğuk lipoliz ve odaklı ultrason ile bölgesel zayıflama

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, liposuction olarak bilinen cerrahi yollarla yağ alımı uygulamalarından farklı olarak, ameliyata gerek olmadan yağ azalması sağlayan bir uygulamadır. Pro Shock Ice, cryo lipoliz gibi isimlerle de anılır.

Ankara'da Soğuk Lipoliz ile Yağ Yakımı

Ankara'da Soğuk Lipoliz ile Yağ Yakımı

Ankara’da soğuk lipoliz yaptırmak, işlem hakkında detaylı bilgi almak ya da soğuk lipoliz fiyatı öğrenmek için sağ alttaki iletişim butonundan bize ulaşabilirsiniz. Sıkça sorulan soruların cevaplarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Bu sayfada cevabını bulacağınız sorular:

Bölgesel yağlanma neden olur?

Genetik yatkınlık birçok konuda olduğu gibi bölgesel yağlanma probleminde de önemli bir kriter olarak rol oynamaktadır. Örneğin, kalça ve basen bölgesi bel ve göğüs bölgelerine göre daha yağlı ve geniş olan bir annenin kızında benzer şekilde bir vücut yapısı görülebilmektedir, çünkü genetik olarak yağ hücreleri kalça ve basen bölgelerinde depolanmaya eğilimlidir. Diğer taraftan yaşam tarzı, genetik kökenli olsun olmasın bölgesel yağlanmanın ortaya çıkmasında oldukça dikkat çekici bir diğer unsurdur. Gün boyu ofiste uzun saatler bilgisayar başında oturmak, eve gelip yine hareketsiz bir şekilde televizyon karşısında abur cubur yiyerek oturmak arka arkaya tekrarlayan yaşam rutinleri haline gelince yakılmayan enerjiler yağ olarak bel ve karın bölgelerine, kalçalara, basenlere depolanmaktadır. Bu yüzden aslında günümüzde hareketsiz yaşam tarzına dönmüş ve beslenmesi sağlıksız hale gelmiş birçok kişi bölgesel yağlanma ve selülit problemi yaşamaktadır.

Dyt. Gülden Demir'e Sorabilirsiniz

Soğuk lipoliz ile yağ yakımı beraberinde sıkılaşma sağlar mı?

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini bölgeden parçalayarak uzaklaştırmayı sağladığı için yağ dokuları ile bağlantılı bir sağlık problemi olan selülit görünümünün azalmasına da katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, bölgede oluşturulan uyarıcı etkiler onarıcı hücrelerin faaliyetlerini olumlu yönde etkilemektedir. Bu sayede örneğin, sıklıkla görüldüğü gibi karın bölgesinde, basenlerinde veya kollarında selülitli görünüm bulunan hastalarda sıkılaşma elde edebilmektedir.

Obezite seviyesinde kiloya sahip ya da yağ dokusu lipoliz uygulamaları ile parçalanarak azaltılamayacak yoğunlukta olan hastalarda liposuction-lipomatik ve vücut şekillendirme amaçlı estetik ve plastik cerrahi operasyonları daha başarılı sonuçlar verecektir.

Soğuk lipoliz ile sıkılaşma sağlanabilen bölgeler

Yağlanma problemi olmaya yatkın hemen hemen bütün vücut bölgelerinde yağ yakımı sağlanabilmektedir. Orta ve alt gövde en çok yağ toplanan alanlar olarak soğuk lipoliz uygulamalarının temel alanlarını oluşturmaktadır.

  • Kalça
  • Basen
  • Popo
  • Bel
  • Karın
  • Sırt
  • Kollar
  • Kol içleri
  • Bacaklar
  • Bacak içleri

Soğuk lipoliz uygulaması nasıl yapılır?

Uygulamadan önce genel ya da lokal anestezi gereksinimi yoktur. Hasta yatağına uzandıktan sonra uygulama, bölgesel incelme etkisi istenen alanlara göre cihaza takılacak başlık seçiminin yapılması ile başlar. Gerekli koşullarda başlık değişimi yapılarak tedavinin planına göre örneğin, sadece bel bölgesi veya beraberinde kollar ve bacaklar olmak üzere, sırayla tüm bölgelerde cildin dış katmanı üzerinden soğuk etkisi verilerek geçilir.

Uygulama sırasında işlem gören alanlara dışarıdan bakıldığında soğuğun etkisiyle sadece ciltte kızarıklık gözükmektedir. Oysa bu sırada cildin alt katmanlarında bulunan fazla yağ hücreleri, daha sonra hastanın su tüketimi ile vücuttan atılmak üzere soğuk etkisi ile parçalanmaktadır.

Bir seans kaç dakika sürer?

Bir seans yaklaşık 45 dakika sürer. Soğuk lipoliz yapılacak alanlar arttıkça seans süresi orantılı şekilde uzar, kapsamlı seanslar 90 dakikayı bulabilmektedir.

Soğuk lipoliz tedavisi kaç seans sürer?

Birer hafta ara ile gerçekleştirilen 8 – 10 seans uygulama genellikle istenilen sonuçları sağlar. Uygun koşullarda hastanın isteğine göre seans sayısı uzatılabilir.

Etkileri ne zaman ortaya çıkar?

– On beşinci gün seansların ilk etkileri fark edilir hale gelir.
– Birinci ay bölgesel incelme anlamında gözle görülür değişim elde edilir.
– Birinci ayda belirginlik kazanan olumlu etkiler ikinci ayın sonuna doğru tedavinin amaçladığı şekilde daha da netlik kazanır ve istenilen sıkılaşma sağlanır.

Soğuk lipoliz sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Hastanın su tüketimini bol tutması seanslarda parçalara bölünen yağların vücuttan temizlenmesini kolaylaştırdığı için mutlaka önemsenmelidir. Soğuk lipoliz tedavi planı içerisinde hastanın yapısal özelliklerine (boy, kilo, yaş, cinsiyet vb.) göre günlük tüketmesi gereken su miktarı belirlenmektedir. Genelde tedavinin en önemli bileşenlerinden birisini oluşturan bu aşamada hastanın gereken özeni göstermeye dikkat etmesi gerekir.

Dyt. Gülden Demir'e Sorabilirsiniz

Tedavinin yan etkileri nelerdir?

Tedavinin herhangi bir kalıcı yan etkisi yoktur. Seansların sonrasında uygulama bölgelerinde hafif bir ağrı hissedilmesi normaldir. Bölgede kızarıklık ya da mor görünüm oluşması da yine soğuk havalarda ciltte görülen etkilere benzerdir ve soğuğa bağlıdır. Uygulamanın bu kısa süreli yan etkileri seanstan sonraki gün geçmektedir.

Tedavinin riskleri nelerdir?

Tedavi pek çok hastada başarılı sonuçlar vermiştir, uzman doktor kontrolü altında ve güvenilir cihaz kullanımı ile gerçekleştirildiğinde herhangi bir ciddi risk taşımamaktadır.

Soğuk lipoliz tedavisi acı verir mi?

Soğuk lipoliz acı veren bir uygulama değildir. Uygulamaya adını verdiği gibi soğuk etkisi yüksek seviyede olan bir cihaz kullanımı ile ve çeşitli başlıkların bölgeye göre seçilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Cihazdan sağlanan soğuğun başlangıçta yaşattığı üşüme cildin soğuk karşısında hissizleşmesi ile bölgede uyuşmuşluk etkisi yaratmaktadır. Soğuk lipoliz yaptıranlar yorumlarında uygulamayı soğuk masaja benzetmektedir.

Ankara’da soğuk lipoliz fiyatları

Ankara’da soğuk lipoliz fiyatları hakkında bilgi oluşturulan tedavi planı doğrultusunda verilebilmektedir. Ön muayene ve tedavi planı oluşturmak, fiyat bilgisi almak için mesai saatleri içerisinde 0312 490 01 65 numaralı telefon numarasından ya da sağ alttaki butonu kullanarak diğer iletişim kanallarından Diyetisyen Gülden Demir‘e ulaşabilirsiniz.

Bize Danışabilirsiniz

İnternet sitemizde paylaştığımız yazılar beslenme programlarına ve uygulamalara ilişkin genel düzeyde bilgileri içermektedir. Kişiye özel diyet programlarına ve bölgesel incelme tedavilerine başvurmak için bize 0312 490 01 65 numaralı telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

En Güncel Yazılar
Diyetisyen Gülden Demir kliniğinde Yücel Demir ile

Online Diyet

Diyetisyen Gülden Demir
|

Diyetisyene gitmeye ihtiyacınız var fakat günlük hayatın temposundan dolayı vakit ayıramıyor musunuz? Diyete başlamak istiyorsunuz fakat yeterli motivasyona mı sahip değilsiniz? Pandemiden dolayı evinizden zorunda olmadıkça ayrılmak istemiyor musunuz? Yurt dışındasınız fakat alışkın olduğunuz yemeklerle bir diyet listesi hazırlatmak mı istiyorsunuz? Tüm bu isteklere ortak bir cevap var: Online Diyet…

İnsülin Direnci Nedir?

İnsülin Direnci & Diyet

Diyetisyen Gülden Demir
|

İnsülin direnci, diyabet (şeker hastalığı), kalp ve damar hastalıkları, obezite gibi daha ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği için erken dönemde fark edilmesi ve dikkat gösterilmesi gereken bir tür metabolik sendromdur. Hormonlara ilişkin bir rahatsızlık olan insülin direncinin kişide var olup olmadığı endokrinoloji ve dahiliye branşlarında yapılacak incelemeler ile teşhis edilebilmektedir.…

Soğuk Dalga Terapisi Ankara

Ankara'da Soğuk Dalga Terapisi

Diyetisyen Gülden Demir
|

Soğuk dalga terapisi ile bölgesel incelme ve selülit görünümünde iyileşme sağlanabilmektedir. Ankara’da soğuk dalga terapisi randevusu, bilgi ve fiyat talepleriniz için 0312 490 01 65 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Sağ altta yer alan iletişim butonunu kullanarak diğer iletişim kanallarından da bize yazabilirsiniz. Yazının devamında soğuk dalga terapisi hakkında sık sorulan…

Dyt. Gülden Demir'e Sorabilirsiniz

ESTETİK CERRAHİ İLE UYGULANAN DİYET PROGRAMLARI

Günümüzde vücut şekillendirmeye yönelik estetik cerrahi yöntemleri oldukça talep görmektedir. Kişiler zayıflama hayali ile liposuction ( infrasonic tickle liposuction, lazer yardımlı liposuction, lazer lipoliz vs) veya abdominoplasti yaptırmak isteseler de, aslında bu cerrahi yöntemler vücut şekillendirmeye yönelik hastaları mutlu ve motive eden operasyonlardır. Operasyonlar sonrası beslenmeye daha çok dikkat edilmesi gerekli olmakla beraber çoğu zaman ihmal edilen bir konudur.

bölgesel zayıflama, soğuk lipoliz, odaklı ultrason
liposuction - lipomatik ile bölgesel zayıflama advertorial